صفحه اصلی > کارگاه‌ها و آزمایشگاه‌ها > آزمایشگاه‌ها > آزمایشگاه کنترل دیجیتال 
آزمایشگاه کنترل دیجیتال

محل آزمایشگاه : دانشگاه خلیج فارس، دانشکده مهندسی، مجموعه آزمایشگاه های الکترونیک

هیات علمی ناظر : دکتر امین ترابی جهرمی

این آزمایشگاه که در سال 1395 تأسیس شده و در حال حاضر در حال توسعه است، مجهز به چندین بورد آزمایشگاهی مناسب برای برگزاری دروس آزمایشگاه سیستمهای کنترل دیجیتال و آزمایشگاه ریز پردازنده ( سیستم دیجیتال 2 ) می باشد و ظرفیت کار همزمان 10 دانشجو را دارد.

در حال حاضر در زمینه سیستمهای مبتنی بر FPGA خصوصاٌ سری SPARTAN3 و  Zynq و همچنین پردازنده های ARM Cortex، STM، LPC در کناربوردهای توسعه ZedBoard، RaspberryPi، OrangePiو بوردهای آردوینو کارهای مبتنی بر اینترنت اشیاء Internet of Things IOT   و باز طراحی الگوریتمها به صورت مقاوم در برابر نقص در حال انجام است.

در زمینه کارآفرینی، از نتایج عملکرد دانشجویان در یک سال اخیر ( 1396-1395 ) در این آزمایشگاه تا کنون دو محصول منجر به ثبت اختراع گردیده است.

ضمناً این آزمایشگاه برای توسعه عملکرد خود در جهت افق در نظر گرفته شده برای گردآوری دانشگاه و صنعت، با مجموعه های صنعتی مانند صا ایران، شرکت گاز استانی بوشهر، دانشگاه علوم پزشکی بوشهر، مرکز رشد بوشهر، پارک علم و فناوری بوشهر، دانشگاه آزاد شیراز،  دانشگاه صنعتی شیراز، دانشکده فنی باهنر شیراز، دانشگاه جهرم، شرکت رایانه سازان عصر غدیر، جویندگان پرتو، سیمافاب، زهد سیستم لیان، فلاح پویانPCBTaxiو ... در ارتباط بوده و همکاری متقابل برقرار نموده است.

جهت دانلود لیست تجهیزات آزمایشگاه کنترل کلیک کنید.

 

 

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت به دانشگاه خلیج فارس تعلق دارد.